Kaune Laisvės alėjoje bus kertamos 23 kritinės būklės liepos

laisvesalejaKaune, Laisvės alėjoje, dėl kamienuose smarkiai išplitusio puvinio bus kertamos 23 kritinės būklės liepos, darbai prasidės antradienį, pranešė miesto savivaldybė.

Pasak pranešimo, dvi dešimtis iš daugiau kaip penkių šimtų abipus Laisvės alėjos išsirikiavusių senųjų liepų pakeis jaunesni, bent dešimties metų sulaukę medžiai.

Kaip teigia savivaldybė, toks sprendimas priimtas atsižvelgus į mokslininkų dendrologų rekomendacijas ir rūpinantis aplinkinių saugumu pagrindinėje miesto pėsčiųjų gatvėje.

Pranešime sakoma, kad pirmieji Laisvės alėjos liepų lajas apnikę kenkėjai buvo aptikti maždaug 2000-aisiais. Jau tąkart fiksuotas didesnis nei 10 procentų sausų šakų kiekis ir priešlaikinis lapų kritimas.

Bemaž prieš 15 metų net ketvirtadalis liepų savo kamienuose ir skeletinėse šakose turėjo puvinių bei kitų ligų. Pasak pranešimo, siekiant pratęsti šių medžių ilgaamžiškumą jie laistomi ir tręšiami specializuotomis trąšomis, naudojami augimą gerinantys preparatai, taikomos kitos kenkėjų mažinimo priemonės.

„Dar prieš prasidedant Laisvės alėjos rekonstrukcijai dendrologai nustatė, kad bent trečdalį visų liepų yra apėmusios įsisenėjusios ligos. Tai – daugiametis neigiamų aplinkos veiksnių poveikis. Tąkart VDU Botanikos sodo mokslininkai siūlė net 109 liepas pakeisti naujomis“, – sako Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Anot jos, tuomet tokio masiško medžių šalinimo atsisakyta ir apsistota tik ties šešiomis labiausiai puvinio pažeistomis liepomis, vietoje jų ir papildomose vietose pasodinant 18 naujų.

Šį kartą sprendimas priimtas dėl 23 liepų ir vieno klevo. Leidimas šių kritinės būklės medžių šalinimui išduotas dar pernai.

„Visus pašalintus medžius pakeisime naujomis 50–60 centimetrų apimties ir 6–8 metrų aukščio liepomis. Kartu atvyksta ir naujas klevas. Naujųjų medžių sodinimą pradėsime kitą savaitę. Kadangi atsodinimas pareikalaus didelio kruopštumo, o didelę dalį darbo teks atlikti rankomis, tikimės viską užbaigti per porą mėnesių. Laisvės alėjos estetinis vaizdas tikrai nenukentės“, – teigė R. Savickienė.

BNS nuotr.

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode