Tebetvyrant įtampai prie Ukrainos sienų Maskva toliau griežtina toną

Rusijai sutelkus dešimtis tūkstančių karių netoli sienų su Ukraina Kremlius verčia JAV ir jų sąjungininkes spėlioti dėl savo tolesnių žingsnių, vystantis didžiausiai saugumo krizei tarp Maskvos ir Vakarų nuo Šaltojo karo laikų.

Baiminantis, kad Maskva bet kuriuo metu gali įsiveržti į Ukrainą, Rusija toliau griežtina toną, skelbdama apie naujas karines pratybas šiame regione. Kremlius taip pat atsisakė atmesti galimybę dislokuoti pajėgas Karibuose, o Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas plėtė kontaktus su lyderiais, nusistačiusiais prieš Vakarus.

Baltarusija paskelbė apie karines pratybas su Rusija

Baltarusijos autoritariškasis lyderis Aliaksandras Lukašenka pirmadienį paskelbė, kad jo armija kitą mėnesį surengs karines pratybas su Rusijos pajėgomis, ir kritikavo, anot jo, vis aktyvesnį NATO veikimu Europoje.

„Prieš kurį laiką suplanavome karines pratybas vasarį. Prašom... paskirti ir paskelbti konkrečią datą, kad niekas negalėtų kaltinti mūsų staiga sutelkus pajėgas ir beveik pasirengus eiti į karą“, – kariuomenės pareigūnams pasakė A. Lukašenka. Jo žodžius citavo valstybinė televizija.

Lenkijos prezidentas vetavo kontroversišką įstatymą dėl žiniasklaidos priemonių valdymo

vetavoLenkijos prezidentas Andrzejus Duda (Andžejus Duda) pirmadienį vetavo kontroversišką įstatymą dėl žiniasklaidos priemonių valdymo, anot kritikų, skirtą nutildyti vienos JAV bendrovės valdomą naujienų televiziją TVN24.

„Aš jį vetuoju“, – kalbėdamas per televiziją paskelbė A. Duda, šį teisės akto projektą griežtai sukritikavus Jungtinėms Valstijoms ir Europos Sąjungai.

Būdamas 92 metų mirė Graikijos eksprezidentas Karolas Papulijas

Eidamas 93-iuosius metus sekmadienį mirė Graikijos politikos veteranas, eksprezidentas Karolas Papulijas (Karolos Papoulias), vadovavęs šaliai per šio amžiaus 2-ojo dešimtmečio ekonominės krizės piką, pranešė prezidentūra.

„Su liūdesiu atsisveikiname su Karolu Papulijumi“, – sakoma prezidentės Katerinos Sakelaropulu (Katerina Sakellaropoulou) pareiškime.

JAV siautė tornadai

Kentukyje smogus virtinei tornadų tikriausiai žuvo mažiausiai 50 žmonių, anksti šeštadienį pranešė šios pietrytinės valstijos gubernatorius Andy Beshearas (Endis Beširas), per šalį praeitą naktį praslinkus smarkių audrų sistemai.

„Bijau, kad Kentukyje žuvo daugiau kaip 50 [žmonių]... tikriausiai arčiau 70–100. Tai – pribloškiama“, – pareiškė jis.

Viskonsine automobiliui įsirėžus į kalėdinį paradą žuvo 5 žmonės, per 40 sužeista

Viskonsino valstijoje automobiliui sekmadienio pavakare įsirėžus į kalėdinį paradą žuvo penki žmonės ir daugiau kaip 40 sužeista, pranešė pareigūnai.

Pareigūnai teberenka informaciją apie incidentą, įvykusį po 16 val. 30 min. vietos (pirmadienį 0 val. 30 min. Lietuvos) laiku, kai Milvokio primiestyje Vokešoje žiūrovai buvo susirinkę pasižiūrėti kasmetinio parado.

ES patvirtino „technines derybas“ su Baltarusija migrantų klausimu

derybasEuropos Komisija trečiadienį patvirtino surengsianti „technines derybas“ su Baltarusija, kaip galėtų būti repatrijuoti migrantai, besistengiantys patekti į Bendrijos teritoriją per Lenkijos sieną.

Europos Sąjunga nepripažįsta teisėtu autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimo, anksčiau paskelbusio, kad susitarimas dėl derybų yra diplomatinis proveržis Minsko priešpriešoje su Briuseliu.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode