Konservai šunims – įprastas maistas ar delikatesas?

sunimsŠlapio, kaip ir bet kokio kito maisto pasirinkimas šuniui yra atsakingas dalykas, turintis įtakos jo sveikatai ir bendrai būklei. Be galo svarbu rinktis kokybiškus produktus, atsižvelgiant į savo augintinio poreikius ir ypatybes, kad užtikrinti, jog jis gautų visas būtinąsias maistines medžiagas.

Konservų šunims privalumai

Sudėtis. Konservai šunims, kurių sudėtyje yra įvairių naudingų ingredientų, tokių kaip mėsa, daržovės, vitaminai ir mineralai, suteikia augintiniui pilnavertę mitybą, ir užtikrina reikalingų maistinių medžiagų įvairovę. Tai padeda palaikyti šuns sveikatą, stiprinti imuninę sistemą, raumenų struktūrą ir palaikyti virškinimo sistemos veiklą. Be to, kokybiški šunų konservai gaminami vengiant dirbtinių priedų bei konservantų, todėl gali būti naudingi šunims, kurie yra jautrūs ar alergiški. Natūrali maisto sudėtis dažnai leidžia išvengti galimų šuns alergijų ir virškinimo problemų.

Patogus naudojimas. Ant kiekvienos pakuotės yra nurodytos šėrimo rekomendacijos, pagal šuns svorį, todėl jį bus paprasta tinkamai dozuoti.

Apsaugo nuo dehidratacijos. Konservuose yra daugiau drėgmės, o tai padeda išvengti dehidratacijos, jei augintinis įpratęs gerti mažai vandens.

Stiprus skonis ir aromatas. Kokybiškas šlapias maistas yra patrauklaus skonio ir aromato, jame nėra dirbtinių kvapiųjų medžiagų, o sudėtyje vyrauja sveiki ir natūralūs ingredientai, todėl net išrankiausi augintiniai juos valgo su džiaugsmu.

Didžiulė skonių įvairovė. Šunys gali būti išties labai išrankūs maistui. Tačiau gamintojai siūlo begalę skirtingų skonių, todėl tikrai pavyks atrasti tai, kas patiks ir jūsų augintiniui. Be to, maistas gali būti ir įvairiausių tekstūrų – gabaliukai, želė, paštetas ar troškinys. Mumbo parduotuvėje galite rasti įvairiausių skonių konservų savo augintiniui.

Kaip išrinkti konservus savo šuniui?

Pirmas dalykas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį, yra jūsų šuns amžius ir fiziologinės savybės. Kasdieniai mitybos poreikiai skiriasi priklausomai nuo augintinio amžiaus ir aktyvumo. Aktyviems šunims reikia daugiau energijos, todėl jiems tinka konservai su dideliu baltymų ir riebalų kiekiu. Tuo tarpu, jei jūsų šuo yra ramaus būdo, rinkitės konservus, kurių maistinė vertė yra kiek mažesnė. Maistas būtinai turi atitikti gyvūno poreikius, kad užtikrintumėte optimalią jo mitybą.

Renkantis konservus šunims taip pat svarbu jo dydis ir veislė. Kai kurioms didesnėms veislėms reikia papildomų medžiagų ir mikroelementų, atsižvelgiant į jų išskirtines savybes. O mažų veislių šuniukams gali prireikti konservų mažesniais gabaliukais, kad jie neužspringtų.

Taip pat, reikėtų atkreipti dėmesį į maisto sudėtį, paskirtį, klasę bei galiojimo laiką. Ekonominės maisto klasės konservų verčiau vengti, arba duoti augintiniui itin retai, kadangi šios maisto klasės produktų sudėtis nėra natūrali ir subalansuota, be to, juose gali pasitaikyti dirbtinių dažiklių ir priedų. Naudingiausiais ir kokybiškiausiais laikomi Premium ir Super Premium maisto klasių produktai. Juose yra mėsos, daržovių bei organizmo funkcijoms palaikyti reikalingų vitaminų ir mineralų. Įsigyti kokybiškų konservų šunims galite Mumbo parduotuvėje.

Būtinai atkreipkite dėmesį į konservų sudėtį. Geriausiu atveju aukštos kokybės baltymų šaltiniai, tokie kaip mėsa ar žuvis, būna sudedamųjų dalių sąrašo viršuje. Venkite konservų, kuriuose yra daug priedų, grūdų ir dirbtinių dažiklių bei skonio stipriklių. Konservai šunims turi turėti visų būtinų maistinių medžiagų, įskaitant baltymus, riebalus, angliavandenius, vitaminus ir mineralus.

Jei jūsų šuo yra linkęs į alergiją ar maisto netoleravimą, rinkitės konservus su hipoalerginiais ingredientais, pavyzdžiui, vienos rūšies mėsa ar žuvis, venkite kviečių, kukurūzų, sojų ar kitų galinčių alergizuoti ingredientų.

Ar galima maitinti šunį tik konservais?

Sausas maistas šunims būtinas. Tokiu būdu jie išsivalo dantis nuo apnašų ir jose susikaupusių bakterijų, trumpai tariant, tai yra karieso profilaktika. Be to, puiku jei šuo kramto kaulus ar valgo žalią arba pusiau žalią mėsą. Ji taip pat valo dantis, kadangi yra gana kieta ir elastinga. Konservams, deja, šios svarbios savybės trūksta. Taigi, nepaisant to, kad daugelis konservuotų maisto produktų yra subalansuoti ir tinkami nuolatiniam šėrimui, jaunam ir sveikam gyvūnui visiškai pereiti prie konservų neverta.

Kaip suprasti, kad konservai jūsų šuniui netinka?

Jei nuspręsite pereiti prie naujų konservuotų maisto produktų, atminkite, kad maistas turėtų būti keičiamas palaipsniui. Įveskite naują ėdalą palaipsniui, į esamą šuns maistą įdėdami nedidelį kiekį naujojo. Tai padės išvengti galimų valgymo ir virškinimo sutrikimų ir leis šuns organizmui priprasti prie naujos mitybos raciono. Pilnai perėjus prie naujo konservuoto maisto, svarbu stebėti šuns būklę.

Tam, kad sužinoti ar naujas maistas tinka jūsų šuniui ar ne, atkreipkite dėmesį į jo ekskrementus. Laikantis subalansuotos mitybos, išmatų kiekis turėtų būti normalus, be stipraus kvapo bei normalios tekstūros. Neįprasta spalva ar konsistencija bei viduriavimas – tai signalai, kad maistas galimai netinkamas ir jį reikia keisti. Taip pat, stebėkite šuns odos, ausų ir akių būklę. Jei jūsų augintiniui pasireiškia alergija maistui, gali parausti gleivinės ir oda, gyvūną ima kankinti niežulys, pradeda ašaroti akys. Tokiu atveju, verta pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju, jis gali padėti parinkti jūsų gyvūnui tinkamą maistą.

24-19

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode