Griežtesnės darbo migracijos kontrolės priemonės duoda rezultatų

duodaTęsiant sugriežtintų darbo migracijos kontrolės priemonių įgyvendinimą, gegužės mėn. atsakingos institucijos patikrino 1471 užsienio valstybių pilietį. Patikrinimų metu nustatyta 17 asmenų, pažeidusių LR įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ nuostatas.

Gegužės mėn. Valstybės sienos apsaugos tarnybos rinktinių migracijos skyrių pareigūnai surengė 61 patikrinimą, iš jų 12 kartu su policija, Migracijos departamentu, Valstybine darbo inspekcija ir Valstybine mokesčių inspekcija.

Patikrinimų metu Kirgizijos pilietis, neįvykdęs grąžinimo sprendimo, buvo sulaikytas, perduotas Užsieniečių registracijos centrui tolimesniam jo teisinės padėties Lietuvos Respublikoje sprendimui. Uzbekistano piliečiui, viršijusiam teisėto buvimo Lietuvos Respublikoje laiką, buvo priimtas sprendimas dėl grąžinimo į kilmės valstybę. Dar 14 asmenų (Baltarusijos, Pakistano, Sakartvelo, Ukrainos ir kt.) buvo nubausti pagal Administracinių nusižengimų kodeksą.

Migracijos departamentas gegužės mėn. leidimus gyventi panaikino 1483 užsieniečiams, didžiajai daugumui iš jų dėl nesudarytos ar nutrauktos darbo sutarties. 12 asmenų leidimo gyventi Lietuvoje neteko dėl grėsmės valstybės saugumui ar viešajai tvarkai. Migracijos departamentas atsisakė išduoti ar pakeisti leidimą laikinai gyventi 484 asmenims, 31 vienam iš jų dėl grėsmių saugumui. Taip pat priimta sprendimų uždrausti 1216 užsieniečių atvykti į Lietuvą.

Dėl nustatytų piktnaudžiavimų imigracijos procedūromis šiuo metu 42 įmonėms neleidžiama teikti tarpininkavimų raštų dėl užsieniečių atvykimo.

Seime sprendimo laukia Vidaus reikalų ministerijos parengtos Užsieniečių teisinės padėties įstatymo (UTPĮ) pataisos, kuriomis siūloma griežtinti užsieniečių įdarbinimo sąlygas ir reikalavimus įmonėms, kviečiančioms juos dirbti Lietuvoje.

Šiuo metu Lietuvoje 219 506 užsieniečiai turi galiojančius leidimus gyventi, iš jų 115 790 leidimų laikinai gyventi išduoti darbo pagrindu.

VRM nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode