To dar neteko matyti: Šiaurės Lietuvoje įkurtas naujas miestas neįprastiems gyventojams

inkilaipakruojisPakruojo dvare sukurtas unikalus gamtos ir meno dermės projektas - įkurtas pirmasis šalyje (o gal - ir pasaulyje) Varnėnų miestas. Čia tradiciniu būdu, ant senovinių ilgų karčių iškelta beveik 1000 spalvingų, žinomų Lietuvos, Ukrainos ir Latvijos žmonių, menininkų, moksleivių bei įvairių organizacijų ištapytų inkilų.

Taip įgyvendinta pusė Ukrainai remti skirtos akcijos „Laisvės paukščiai“ pažado: „Suteikime grįžtantiems paukščiams namus, o ukrainiečiams – sparnus“. Inkilai kartu su organizacija „Stiprūs Kartu“ yra parduodami aukcionuose, o surinkti pinigai skiriami į Ukrainą siųsti lietuviškus dronus.

„Dvaras yra įsikūręs tiesiai paukščių migracijos take, virš mūsų kasmet praskrenda tūkstančiai varnėnų, žąsų, ančių ir kitų paukščių. Juos stebint ir kilo mintis sujungti du norus: padėti grįžtantiems sparnuočiams saugiai įsikurti perėjimui, o už savo laisvę kovojantiems ukrainiečiams - apginti savuosius namus nuo įsibrovėlių“, - sakė Pakruojo dvaro komanda.

Prisijungti prie akcijos „Laisvės paukščiai“ organizatoriai kviečia apsilankius svetainėje www.laisvėspaukščiai.lt arba įsigijus inkilą tiesiog Pakruojo dvare. „Laisvės paukščių“ namai varnėnams čia – jau iškelti, o virš jų ratus suka šimtai patinėlių, besitikinčių šiemet juose sunešti lizdus.

„Inkilus sukūrė ir didžiąją jų dalį ištapė dvaro komanda, tačiau į kvietimą prisidėti kuriant Ukrainai lėšas rinkti skirtus inkilus atsiliepė dešimtys žinomiausių mūsų šalies ir regiono žmonių, noriai juos tapė moksleiviai, darželių auklėtiniai ir įmonių kolektyvai visoje Lietuvoje. Taip kartu sukūrėme namus šimtams varnėnų šeimų. Inkilus kelti - labai svarbu, nes urbanizacijai didėjant saugių namų paukščiams gamtoje lieka vis mažiau“, - kalbėjo dvariškiai.

Pakruojo dvaro komanda nesitiki, kad visi inkilai bus užimti jau šiemet, tačiau varnėnai - šeimyniški ir ištikimi paukščiai, išsaugantys poras ir grįžtantys į tuos pačius lizdus, tad ilgainiui visi paukščių namai turėtų būti užimti.

Aukoti pinigus Ukrainai įsigyjant inkilus ar skambinant trumpuoju numeriu 1409 kol kas sekasi kiek sunkiau, bet ir čia turime kuo pasidžiaugti: dar nė neprasidėjus akcijos reklaminei kampanijai, surinkome bene 30 tūkst. eurų dronams“, – sakė organizatoriai.

Įsigyti patikusį inkilą, taip paremiant Ukrainą, galima ir gyvai, apsilankius Pakruojo dvare, kuriame jau šią savaitę laukiama prasidedant kasmetinio 5 milijonų tulpių ir pavasario gėlių žydėjimo.

Spalvoti inkilai paukščių negąsdina

„Stiprūs Kartu“ ir Pakruojo dvarui paskelbus paramos akciją „Laisvės paukščiai“, pasigirdo visuomenės nerimo, ar ryškiai išdažyti inkilai paukščiams – tinkami.

Gerai žinomas gamtininkas Selemonas Paltanavičius ramina: spalvos ir dažai varnėnų ar kitų paukščių tikrai neatbaidys.

„Paukščiai, būna, peri kad ir sename kibire, įspraustame kur nors tarp medžio šakų. O kiek jų jauniklius veda ryškiose pašto dėžutėse ar net senų automobilių varikliuose. Tad spalvingas inkilas jų tikrai neišgąsdins.

Geram paukščių namui svarbūs yra tik du aspektai: tinkamo dydžio anga, varnėnams ji turi būti 4,5 cm skersmens, ir sandarumas. Jei inkilas sukaltas kokybiškai, paukščiai noriai jame gyvens“, – teigia S. Paltanavičius.

Organizatorių nuotr.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode